جشن تولد فرزند به خاطر مادر در زندان 1394/7/5

با دیدن فرزندش بغض گلویش را میگیرد  . امروز روز تولد پسر 5 ساله اش است اما او در زندان بسر می برد و نادم است و پشیمان .

در این هنگام مسئول بند نسوان با کیک جشن تولد که شمعی با عدد شش بر روی آن خود نمایی می کند و نشانگر آغاز ششمین بهار زندگی یک انسان است  وارد اتاق ملاقات حضوری می گردد . مادر شوکه شده و از اینکه غافلگیر شده اشک شوق می ریزد.همه دست می زنند و به کودک تبریک می گویند . دیدن لبخند و فوت کردن شمع تولد توسط فرزند ، آنهم در زندان برای یک مادر،  خیلی با ارزش است . فقط اشک شوق میریزد و پسرش را می بوسد.

می گوید خود کرده را تدبیر نیست ، این بلایی بود که خودم بر سرم آوردم و حالا باید تاوان ندانم کاریم را پس دهم .  خیلی دوست داشتم جشن تولد 6 سالگی پسرم را در بیرون زندان برگزار کنم اما دریغ و حسرت که این امر به این زودی ها محقق نمی شود و حالا با این اقدام خداپسندانه مسئولین زندان شوکه شده ام و بسیار از آنها سپاسگذارم که روحیه شکسته ام را به من برگرداندند .

این سخنان زندانی بند اصلاح رفتار نسوان زندان مرکزی لاهیجان بنام  الهه الف است که روز ملاقات بند،  مصادف با جشن تولد فرزندش شد .

مرادی رئیس زندان مرکزی لاهیجان در این رابطه عنوان داشت : با توجه به اینکه زندانی مورد اشاره حبس سنگینی دارد و از لحاظ روحی تحمل کیفر برایش بسیار سخت و طاقت فرسا است ، تصمیم بر این شد که در روز ملاقات بند نسوان که اتفاقاً روز تولد فرزندش نیز بود با تهیه کیک و هدیه ای روحیه از دست رفته را به وی بازگردانیم .

رئیس زندان لاهیجان تصریح کرد : انجام چنین کارهایی بصورت موردی در بالا بردن روحیه مددجویان و کاهش استرس ناشی از تحمل حبس بسیار موثر و مفید خواهد بود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان