جمع آوری 587 میلیون ریالی کمک های خیران در جشن گلریزان رودبار 1395/3/30

حمید کامران زاده عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده؛ 209میلیون ریال کمک نقدی، 162 میلیون ریال به صورت چک و 216 میلیون ریال به صورت وعده ای بوده است.
وی با بیان اینکه امسال حدود 500 زندانی جرائم غیر عمد در گیلان در انتظار کمک خیران هستند، اظهار کرد: این جشن امسال در 12 شهرستان استان برگزار می شود.
وی اظهار کرد: برای آزادی این زندانیان حدود 50 میلیارد تومان برآورد شده است؛ اما با تامین بخشی از آن از طریق ستاد دیه و بخشش شاکیان با مبلغی قریب به 30 میلیارد تومان نیز این زندانیان آزاد می شوند. 
کامران زاده با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان برای جمع آوری کمک های مردمی جهت آزادی این زندانیان اظهار کرد: این جشن ها امسال در شهرهای رشت، فومن، آستارا، صومعه سرا، لاهیجان، انزلی، رودسر، رودبار، تالش، لنگرود، سیاهکل و آستانه اشرفیه برگزار می شود. 
وی یادآورشد: این جشن تا کنون در رودسر و رودبار برگزار شده است.
سال گذشته 140 میلیارد تومان محکومیت زندانیان جرائم غیر عمد استان بوده است که در آن جشن ها مبلغ 784 میلیون تومان تعهد خیران به صورت نقدی، چک و وعده ای بود و قریب به 500 میلیون تومان از آن محقق شد که 220 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد طی سال گذشته و سه ماه نخست امسال فقط از طریق جمع آوری کمک های مردمی در جشن گلریزان در استان آزاد شدند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان