محکومیت مالی جرم بخش زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد 1395/2/30

مدیرعامل ستاد دیه گیلان، از محکومیت بخش زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان به دلیل محکومیت مالی خبر داد.

حمید کامران‌زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان،با بیان اینکه 421 زندانی محکوم مالی(غیرکلاهبرداری) در زندان‌های گیلان تحمل حبس می‌کنند، گفت: بخش زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان را محکومان مالی تشکیل می‌دهند.

وی افزود: 55 زندانی ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی در زندان‌های استان گیلان به سر می‌برند.

جوانان در آستانه ازدواج میزان مهریه را مد نظر  قرار دهند

کامران‌زاده با تاکید به اینکه جوانان در آستانه ازدواج میزان مهریه را مد نظر قرار دهند، خاطرنشان کرد: 75نفر به خاطر ناتوانی در پرداخت مهریه و 42 نفر به خاطر ناتوانی در پرداخت نفقه زندانی هستند.

مدیرعامل ستاد دیه گیلان،تصریح کرد: اگر کسی می‌داند که توان پرداخت مبلغ مورد تعهد را ندارد نباید بپذیرد و تا از داشتن توان مالی خود مطمئن نشده، زیر بار مهریه سنگین و بالا نرود.

کامران‌زاده با بیان اینکه مادیات نمی‌تواند اساس و تضمین زندگی باشد، اضافه کرد:برخی از خانواده‌ها مهریه سنگین و بالا را تضمین زندگی می‌دانند، ولی در واقع همین مهریه بالا موجب طلاق و جدایی می‌شود.

593زندانی غیرعمد در زندان چشم‌انتظار کمک‌های مردمی هستند

کامران‌زاده یادآور شد: 593 زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های گیلان به سر می‌برند و امید است که با همکاری و کمک افراد نیکوکار این تعداد نیز از بند اسارت آزاد شوند.

وی بیان کرد: زندانیان جرایم غیرعمد به افرادی گفته می‌شود که به دلیل بدهکاری ناشی از تصادف، حوادث کارگاهی، مهریه و بدهی مالی غیرکلاهبرداری در محکومیت به سر می‌برند.

مدیرعامل ستاد دیه گیلان، گفت:آزادی زندانیانی که بدون قصد تکب جرمی غیرعمد شدند امری خداپسندانه است و باید از تمامی ظرفیت نهادهای حمایتی و خیران برای آزادی این افراد از زندان استفاده کرد.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان