۴۲۴ میلیون ریال برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد آستارا جمع‌آوری شد 1395/4/3

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با بیان اینکه در جشن گلریزان امسال شهرستان آستارا بالغ بر ۴۲۴ میلیون ریال برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد گفت: تعداد کل زندانی‌های جرایم غیرعمد شهرستان آستارا 64نفر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آستارا، احمد عبادی سفیدآب شامگاه پنجشنبه در همایش ستاد دیه این شهرستان ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله سیدمحمد بهشتی و هفته قوه‌قضاییه اظهار داشت: قضاوت کار خطیر و سنگینی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با اشاره به قدمت تاریخی جشن گلریزان در ایران تصریح کرد: مراسم گلریزان رسم مردان نیک است و  خرد، راستی و مردمی بودن از بارزترین ویژگی‌های یک جوانمرد در ایران محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بنیادی‌ترین نیاز اجتماعی انسان به‌دست آوردن احساس خوبی است عنوان کرد: هدف از برپایی همایش ستاد دیه، کمک به افرادی است که ناخواسته و در جریان جرایم غیرعمد در بند شده‌اند.

عبادی سفیدآب با اشاره به تعریف جرایم غیرعمد خاطرنشان کرد: جرایم غیرعمد محکومیت مالی غیر از کلاهبرداری شامل مهریه، نفقه، حوادث کارگاهی و تصادفات رانندگی را شامل می‌شود و در حال حاضر تعداد کل زندانی‌های غیرعمد شهرستان آستارا 164 نفر اعلام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با بیان اینکه از این تعداد قریب یک چهارم را محکومان مالی تشکیل می‌دهند اظهار کرد: شش نفر به خاطر عدم پرداخت مهریه، یک نفر به خاطر نفقه و 9 نفر به خاطر تصادفات رانندگی در حبس به سر می‌برند.

عبادی سفیدآب با اشاره به اینکه در سال گذشته از محل کمک‌های مردمی جشن گلریزان و کمک ستاد دیه استان گیلان 26 نفر زندانی جرایم غیرعمد در شهرستان آستارا به آغوش گرم خانواده بازگشتند اعلام کرد: سال گذشته از محل جشن گلریزان و کمک ستاد دیه استان گیلان، 425 میلیون ریال کمک‌های نقدی جمع آوری شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با بیان اینکه با این مقدار کمک جمع آوری شده، 15 نفر از محل جشن گلریزان شهرستان آستارا و 11 نفر از محل پرداخت کمک‌های ستاد دیه استان گیلان از زندان آزاد شدند ابراز کرد: در جشن گلریزان سال گذشته شهرستان آستارا، خیرین و نیکوکاران این شهرستان 367 میلیون ریال کمک نقدی کردند.

امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اهل شیعه پیرو کسی هستند که خدا در شأن او بیش از 300 آیه قرآنی نازل کرده است اظهار داشت: در آیات قرآنی و احادیث ائمه اطهار(ع) بارها بر ضرورت توجه به نیازمندان جامعه توصیه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ‌نیا با بیان اینکه پیروان واقعی حضرت علی(ع) باید در عمل و رفتار نیز ارادت قلبی خود را به این امام بزرگوار نشان دهند تصریح کرد: حضرت علی(ع) الگوی جوانمردان عالم است

 وی با اشاره به اینکه درهای بهشت با کار خیر به روی بندگان خدا باز می‌شود خاطرنشان کرد:  اگر کمک‌های ما برای رضای خدا باشد یقین داشته باشید خدا چندین هزار برابر آن را به انسان می‌دهد.

امام جمعه شهرستان آستارا با بیان اینکه خیرین و نیکوکاران شهرستان آستارا در کار خیر همیشه پیش قدم بوده اند اظهار کرد: عقل و شرع حکم می‌کند که انسان به فکر هم نوع خود به‌ویژه نیازمندان در بند باشد.

رئیس اداره زندان شهرستان آستارا نیز در این مراسم اظهار داشت: جشن گلریزان امسال استان گیلان به ترتیب در شهرستان‌های رودسر، رودبار، آستانه‌اشرفیه، فومن، رشت، تالش، صومعه‌سرا، لنگرود، انزلی، آستارا، لاهیجان و سیاهکل انجام شده و یا در آستانه برگزاری است.

مهران شکاری با اعلام اینکه در جشن گلریزان امسال شهرستان آستارا بالغ بر 424 میلیون و 400 هزار ریال برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک‌های مردمی جمع آوری شد تصریح کرد: این همایش، دهمین مراسم گلریزان در سطح استان گیلان بود.

رئیس اداره زندان شهرستان آستارا گفت: آخرین جشن گلریزان استان گیلان نیز در شهرستان سیاهکل و در بیست و چهارمین روز از ماه رمضان برگزار می‌شود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان