آزادی 39 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان گیلان 1394/7/4

مدیر عامل ستاد دیه استان گفت:در شهریور ماه سال جاری تعداد 39 نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد شده وبه کانون گرم خانواده های خود بازگشتند.

کامران زاده گفت:از مجموع 39 نفر مددجوی آزاد شده تعداد 4 نفر مربوط به تصادفات رانندگی ، 32 نفر مربوط به جرائم مالی غیر کلاهبرداری و 3 نفر مربوط به جرائم عدم پرداخت مهریه و نفقه می باشد.

کامران زاده با اشاره به مبلغ کل محکومیت دو میلیارد و یکصد میلیون تومانی این تعداد گفت:از این میزان دویست و هفتاد میلیون تومان از طریق خانواده ی مددجو  و بیمه ها تامین شده و مبلغ بیش از  نهصد و هفتاد میلیون تومان نیز شاکیان از حقوق مسلم خود گذشت نموده که حدود 43 درصد شاکیان محترم از حق خود گذشت نموده اند.

وی ادامه داد: میزان کمک های ستاد دیه مبلغ ششصد و چهل وهفت میلیون تومان بوده و همچنین صندوق تامین خسارتهای بدنی نیز مبلغی بیش از دویست و نود میلیون تومان برای آزادی این تعداد زندانی نیازمند پرداخت نموده است.

کامران زاده با بیان اینکه تا پایان مرداد ماه 526 نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند گفت: 507 نفر زندانی مرد و 19 نفر زندانی نسوان  بوده  که از این تعداد،68 نفر مربوط به جرائم عدم پرداخت مهریه و نفقه و 393 نفر نیز به جرائم مالی غیر کلاهبرداری و 65 نفر نیز به جرم حوادث رانندگی و قتل های شبه عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند. که طبق آمار نسبت به ماه گذشته شاهد افزایش  5 درصدی محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان بوده ایم.

کامران زاده همچنین با اشاره به آزادی بیش از 285 زندانی جرائم غیر عمد طی شش ماه سال جاری گفت :با توجه به عدم اختصاص اعتبارات بانکی تا کنون شاهد آزادی بیش از 285 مددجوی جرائم غیر عمد بوده ایم که نسبت به مشابه سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش داشته ایم.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان