مدیر عامل ستاد دیه در جمع زندانیان جرائم غیر عمد: عدم تفکر صحیح و عاقلانه منتج به زندان می گردد. 1395/5/27

کامران زاده ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: امیدوارم به مبارکی و میمنت این روز فرخنده  همه ی شما عزیزان هر چه زودتر از زندان آزاد شده وبه  کانون گرم خانواده هایتان بازگردید.

کامران زاده ادامه داد:همه ی شما به دلیل اینکه جرم غیر عمدی را مرتکب شده اید وارد زندان گشته اید شاید هرگز به اینکه روزی در بند زندان  باشید فکر نکرده بودید بعضی از شما بخاطر یک تصادف که بدون گواهینامه یا بیمه نامه بودید به این مکان وارد شده اید بعضی ها هم بخاطر اینکه ره صد ساله را یک شبه طی کند به این مکان آمده اید  بعضی ها بخاطر مهریه و بعضی ها هم بخاطر نفقه و... همه ی ما باید بدانیم عدم تفکر صحیح موجبات آمدن هر انسانی به این مکان را فراهم خواهد آورد بایستی در مورد تصمیماتی که می گیریم خوب فکر کنیم ،عاقلانه عمل کنیم بطور مثال جوانی که تا کنون تعداد 2 سکه را با هم ندیده است زیر بار ازدواجی با مهریه 500 سکه و یا بیشتر  می رود و میگوید کی داده؟ کی گرفته ؟ یا حتی جوانی بدون گواهینامه و بیمه نامه سوار خودرو شده و دچار تصادف شده و باعث جرح یا فوت شخص یا اشخاصی میگردد ؛یا فروشنده ای که بی پشتوانه مالی چک میکشد ؛همه اینها باعث میگردد که شخص به دلیل عدم توانایی در پرداخت دینش راهی زندان شود.

کامران زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی اسلامی گفت:انسان هیچ وقت از چیزی سیراب نمیشود هر چقدر بتوان  این نفس را قانع کرد و قناعت پیشه کنیم قطعا موفق خواهیم بود ،توجه به سیره زندگی پیامبران و ائمه معصوم و دوری از تجملات و مهریه های سنگین ،قانع بودن و همچنین داشتن تفکر صحیح در تمامی تصمیم گیری هایمان قطعا ما را از نقصان و مشکلات بعدی دور خواهد کرد.

کامران زاده در جمع زندانیان جرائم غیر عمد با اشاره به اینکه طلاق تنها راه حل برطرف کردن مشکلات زندگی مشترک نیست گفت:  هیچ عقد وازدواجی شیرین تر از ازدواج اول نیست ؛وجود عشق و محبتی که انسان در ابتدای تشکیل اولین  زندگی مشترک  دارد در ازدواج بعدی وجود نخواهد داشت؛محبت و توجه به نیاز های یکدیگر ،صعه صدر ومراعات حقوق مشترک بین زن و شوهر عامل دوام  زندگی مشترک می باشد.همه ی ما میدانیم که زن نیاز به محبت و عاطفه دارد ؛ قطعا بدانید با جدایی زن و شوهر دیگر در ازدواج بعدی شرط  اعتماد بین زوجین کاهش پیدا کرده و زندگی از روال زندگی شیرین عاشقانه  به یک  زندگی کاملا" مادی تبدیل می گردد.توصیه من به عنوان برادر بزرگتر به  همه ی شما عزیزان که هم اکنون بخاطر مهریه یا نفقه دراین مکان هستیداین است که بعد از خارج شدن  مجددا" به زندگی مشترکتان ادامه دهید و سعی کنید با رفتار و اخلاق نیکو به همسرانتان ثابت کنید که عشق و دوست داشتنتان هماننده ابتدای تشکیل  زندگی مشترک می باشد و قطعا بدانید همسرانتان جزء توجه و محبت چیز زیادی از شما نمی خواهند.

در ادامه تعداد 38 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد که در ستاد دیه پرونده دارند و یا درخواست تشکیل پرونده در ستاد دیه می باشند سوالات و ابهامات خود را مطرح و پاسخ های خود را از مدیر عامل ستاد دیه و  ریاست زندان دریافت نمودند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان