حدود 500 زندانی جرائم غیر عمد گیلان در انتظار کمک های خیران 1395/3/25

حمید کامران زاده عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آزادی این زندانیان حدود 50 میلیارد تومان برآورد شده است اما با تامین بخشی از آن از طریق ستاد دیه و بخشش شاکیان با مبلغی قریب به 25 میلیارد تومان نیز این زندانیان آزاد می شوند.

وی با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان برای جمع آوری کمک های مردمی جهت آزادی این زندانیان اظهار کرد: این جشن ها امسال در شهرهای رشت، فومن، آستارا، صومعه سرا، لاهیجان، انزلی، رودسر، رودبار، تالش، لنگرود، سیاهکل و آستانه اشرفیه برگزار می شود.

وی به زمان برگزاری این برنامه ها اشاره و اظهار کرد: این جشن ها  از 25  خرداد ماه آغاز و اولین جشن در  شهرستان  رودسر آغاز می شود.

وی اظهار کرد: این جشن بیست و نهم خرداد ماه نیز در شهرستان رودبار و سی و یکم ماه جاری در شهرستان های آستانه اشرفیه و فومن برگزار می شود

کامران زاده اضافه کرد: این برنامه در شهر رشت مرکز استان اول تیرماه و در شهرستان های تالش، صومعه سرا و بندر انزلی روز دوم تیرماه برگزار می شود.

وی  همچنین تصریح کرد: جشن گلریزان در شهرستان های آستارا ،لنگرود و لاهیجان سوم تیرماه و آخرین جشن گلریزان امسال استان دهم تیرماه درشهرستان سیاهکل برگزار می گردد.

کامران زاده با اشاره به مبالغ اهدا شده توسط خیرین در جشن گلریزان  در سال گذشته اشاره و گفت: در سال 1394 مبلغ 784 میلیون تومان تعهد خیران به صورت نقدی، چک و وعده‌ای بود که  قریب به 500 میلیون تومان از آن محقق شد که 220 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد طی سال گذشته و سه ماه نخست امسال فقط از طریق مبالغ  کمک های مردمی در جشن گلریزان در استان آزاد شدند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان